To już czwarte Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym, które odbyły się na UW, a jednocześnie dziewiętnaste z rzędu wygrane przez zespół z Uniwersytetu.

 

Mistrzostwa odbyły się 26 października na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. W zawodach wzięły udziału 53 trzyosobowe zespoły studenckie ze wszystkich najlepszych informatycznych uczelni w Polsce. Uniwersytet Warszawski reprezentowało 10 drużyn wyłonionych w wydziałowych eliminacjach. – Wszystkie nasze drużyny spisały się bardzo dobrze, a sześć z nich znakomicie, plasując się w pierwszej dziesiątce. Akademickimi Mistrzami Polski w Programowaniu Zespołowym zostali studenci MiM UW: Wojciech Nadara, Grzegorz Prusak i Marcin Smulewicz, którzy rozwiązali 9 spośród 11 zadań przygotowanych przez organizatorów – mówi prof. Krzysztof Diks.

 

Miejsca od drugiego do czwartego zajęły drużyny reprezentujące Uniwersytet Jagielloński (8 rozwiązanych zadań), Uniwersytet Wrocławski (7 rozwiązanych zadań) oraz Uniwersytet Jagielloński (7 rozwiązanych zadań). Na miejscu piątym, również z siedmioma zadaniami, uplasowali się reprezentanci UW. Kolejne cztery miejsca zajęły też zespoły reprezentujące Wydział MIM.

 

– Każda z tych drużyn rozwiązała po 6 zadań, a wszystkie wymienione drużyny wezmą udział w listopadzie w Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej, eliminacjach do finałów światowych. Tylko jeden z tych zespołów będzie mógł wystąpić w finałach. Sukcesy naszych drużyn to wielka zasługa dr. Marka Cygana, który prowadził z nimi regularne treningi – mówi prof. Diks.

 

Tegoroczne zawody są ostatnimi rozgrywanymi w Warszawie w czteroletnim cyklu. Następne odbędą się we Wrocławiu.

Organizatorami tegorocznych mistrzostw były Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki oraz Wydział Zarządzania przy współudziale Fundacji Rozwoju Informatyki i Stowarzyszenia Absolwentów Wydziału Prawa i Administracji UW.