Do 8 czerwca można zgłaszać się do udziału w BraveCAMP, pięciodniowej szkole letniej dla studentów i doktorantów, podczas której można zdobyć grant na realizację pomysłu naukowego.

Inkubator UW organizuje pierwszy letni obóz dla przedsiębiorczych studentów i doktorantów. To połączenie wyjazdu z intensywną pracą warsztatową pod okiem mentorów.

 

Obóz odbędzie się od 3 do 7 lipca nad Zelewem Zegrzyńskim. Podczas finału BraveCAMP uczestnicy zaprezentują swoje projekty, a zwycięzca otrzyma grant – 10 tys. zł. – na rozwijanie swojego pomysłu.

 

Nie chodzi o nowy punkt ksero

Zgłoszenia na BraveCAMP można przesyłać do 8 czerwca za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie Inkubatora UW. Spośród przesłanych projektów wybranych zostanie 20 najlepszych. O tym, kto zakwalifikował się na obóz, uczestnicy dowiedzą się 25 czerwca.

 

– Liczymy na ciekawe, nowatorskie pomysły. Nie chodzi o koncepcję na nowy punkt ksero, czy budkę z kebabem, no chyba że ta budka będzie sprzedawać innowacyjne kebaby, stworzone w kuchni molekularnej na Wydziale Chemii. Oczywiście trochę przerysowuję rzeczywistość, ale chcę podkreślić, że zależy nam na praktycznym wykorzystaniu wiedzy zdobytej podczas studiów, a nie powielaniu już istniejących rozwiązań – mówi Jacek Sztolcman, kierownik Inkubatora UW.

 

Zgłaszane projekty mogą być na etapie koncepcji, w fazie zaawansowanych planów lub już w trakcie realizacji.

 

Formularz zgłoszeniowy (strona Inkubatora UW)

 

Pomoc ekspertów

Uczestników obozu czeka pięć dni intensywnej pracy pod okiem ekspertów, ale też odpoczynek. Będzie to też okazja do nawiązania znajomości z ludźmi, którzy realizują podobne działania. – To bardzo ważne, by idee i pomysły biznesowe konfrontować z ekspertami i ludźmi, którzy mają doświadczenie rynkowe. Sam pomysł nie wystarczy, by stał się działającym przedsięwzięciem – mówi Jacek Sztolcman.

 

Podczas BraveCAMP można będzie m.in. dowiedzieć się, jak tworzyć projekty, biorąc pod uwagę potrzeby użytkowników i odbiorców, wzbudzić zainteresowanie swoim pomysłem u potencjalnych inwestorów, skompletować zespół oraz jak się z nim skutecznie komunikować i motywować do działania.

O BraveCAMP w krótkim filmiku opowiada Dagmara Strzębicka, ekspert Inkubatora UW. Zajmuje się głównie doradztwem w obszarze modeli biznesowych