Prelegentem podczas kolejnego spotkania z cyklu „8 wykładów na Nowe Tysiąclecie” będzie dominikanin, publicysta, duszpasterz – o. Tomasz Dostatni. Wydarzenie odbędzie się 15 marca o godz. 17.00. Wykład będzie też transmitowany online.

O. Tomasz Dostatni jest dominikaninem, publicystą i autorem książek, m.in.: „Przekraczać mury”, „Duchowe wędrowanie”, „Różnorodność pojednana. Rozmowy” (z Tomášem Halíkiem), „W Dwóch Światach” (z Szewachem Weissem). W latach 90. był mistrzem nowicjatu w Klasztorze Dominikanów i proboszczem Polskiej Parafii Personalnej w Pradze. Pełnił też funkcję korespondenta Radia Watykańskiego oraz Katolickiej Agencji Informacyjnej. W stolicy Czech założył Ośrodek Kultury Chrześcijańskiej.

 

O. Tomasz Dostatni jest również tłumaczem języka czeskiego. Duszpasterz angażuje się w dialog ekumeniczny, międzyreligijny i społeczny. W latach 1995–2000 był dyrektorem dominikańskiego Wydawnictwa W drodze. Jest autorem kilkudziesięciu programów telewizyjnych z cyklu „Rozmowy w drodze”. Publikuje w prasie świeckiej i katolickiej. Został członkiem rady redakcyjnej czeskiego czasopisma teologicznego „Salve”. Obecnie na portalu YouTube prowadzi kanał „Otwarta Brama”. Jest także prezesem fundacji „Ponad granicami”.

 

Duszpasterz będzie gościem kolejnego spotkania z cyklu „8 wykładów na Nowe Tysiąclecie” na Uniwersytecie Warszawskim.

Wykład „Kościół, jaki jest każdy widzi” o. Tomasza Dostatniego odbędzie się 15 marca o godz. 17.00 w auli Starej Biblioteki UW na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu 26/28 (w reżimie sanitarnym; obowiązek zakrywania ust i nosa, zachowanie odpowiedniego dystansu). Wstęp wolny.

 

To piąte w tym roku akademickim i 158. ogółem spotkanie w ramach cyklu „8 wykładów na Nowe Tysiąclecie”.

 

Wydarzenie będzie również transmitowane online na kanale YouTube UW.