Lecturus, spin-off Uniwersytetu Warszawskiego, rozpoczął współpracę z Fundacją Miasto w ramach ogólnopolskiego programu „Zdasz, czy ci się zdaje…?”. Przedsięwzięcie ma na celu wsparcie uczniów w przygotowaniu do matury i egzaminów ósmoklasisty.

Fundacja Miasto i spin-off UW Lecturus utworzyły ogólnopolski program „Zdasz, czy ci się zdaje…?”. Projekt umożliwi uczniom klas ósmych i maturzystom łatwiejszy dostęp do kursów online, pomocnych w nauce do egzaminów. W jego realizację zaangażowane będą samorządy w całym kraju.

 

Lecturus to start-up technologiczny, który powstał przy Uniwersytecie Warszawskim. Od dwóch lat rozwija platformę online, Lecturus Junior, na której udostępniane są pakiety kursów z języka polskiego, angielskiego i matematyki.

 

Kursy przedmiotowe na platformie Lecturus Junior składają się z pakietów, z których każdy liczy 25 zajęć. Po przeprowadzeniu lekcji uczestnicy mają do nich dostęp w postaci zarchiwizowanych nagrań na stronie platformy.

 

Udział w programie

Samorządy zainteresowane współpracą mogą zgłaszać się bezpośrednio do Fundacji Miasto, a w kolejnym etapie powinny wykorzystać swoje kanały informacyjne, aby powiadomić mieszkańców o dostępnych możliwościach udziału w kursach. Osoby, które skorzystają z oferty, otrzymają przysługującą im ulgę automatycznie w trakcie zapisu. Dla mieszkańców miast zrzeszonych w Związku Miast Polskich wynosi ona 75%.

 

– Realizując ten program, dążymy do wyrównywania szans dzieci z rodzin, które – choć potrzebują – to nie są w stanie we własnym zakresie sfinansować dodatkowych zajęć przygotowujących do egzaminów – wyjaśnia Ryszard Grobelny, prezes Fundacji Miasto.

 

Szczegółowe informacje o programie „Zdasz, czy ci się zdaje…?” znajdują się na stronie Fundacji Miasto.