Uniwersytet Otwarty UW opublikował nową ofertę kursów online na II trymestr roku akademickiego 2020/2021. Wśród nowości są m.in. podstawy psychologii rozwoju dzieci i młodzieży, autoprezentacja i profesjonalny wizerunek online czy chemia kosmetyczna. Zapisy rozpoczęły się 3 grudnia.

UO UW przygotował 231 kursów, 55 z nich to nowe propozycje. W najbliższym trymestrze wszystkie zajęcia będą prowadzone wyłącznie zdalnie. Może uczestniczyć w nich każdy, kto ukończył 16 lat.

Wśród nowości przygotowanych dla słuchaczy znajdują się m.in.:
  • Chemia kosmetyczna pod lupą,
  • Dlaczego w dziecięcych szafach mieszkają potwory? Podstawy psychologii rozwoju dzieci i młodzieży,
  • Plenery rysunkowe w sieci Internetu, czyli szybki kurs rysunku etnograficznego,
  • Canta che ti passa – Odkryj Włochy poprzez włoską muzykę (poziom B1/B2),
  • Autoprezentacja i profesjonalny wizerunek online w pracy menadżera,
  • Montaż filmowy – podstawy.

W nowym trymestrze kontynuowany będzie specjalny cykl wykładów Ucz się od najlepszych!, w ramach którego wypowiedzą się eksperci z konkretnych dziedzin. UO UW ma dwie propozycje kursów online:

• Wszystko, co powinieneś wiedzieć o stresie,
  • Kultury świata – różne oblicza kobiecości.

Na zajęcia można zapisywać się online. Należy posiadać aktywne konto słuchacza, które można założyć przez stronę www.uo.uw.edu.pl. Kursy prowadzone są przez pracowników i doktorantów uczelni, na podstawie ich autorskich programów.

Pytania związane z zapisem lub zalogowaniem do konta słuchacza można zgłaszać pod adresem: biuro@uo.uw.edu.pl lub telefonicznie 22 55 24 040.