Dlaczego bagna muszą być mokre? W jaki sposób wykrywane są chorobotwórcze bakterie? Jak naukowcy zgniatają puszki? To wybrane tematy wykładów i warsztatów, które odbędą się podczas tegorocznej Nocy Biologów UW. Wydarzenie rozpocznie się 13 stycznia i będzie realizowane zdalnie.

Na Wydziale Biologii UW odbędzie się XII Noc Biologów. Tematem przewodnim kolejnej edycji będzie woda. Wydarzenie organizowane od 13 do 15 stycznia prowadzone będzie w trybie zdalnym.

 

„Jak susze zmieniają naszą historię”, „Broń chemiczna w Morzu Bałtyckim”, „Fascynujący świat pasożytów”, „Jak wykrywamy chorobotwórcze bakterie?” to przykłady wykładów i warsztatów, które odbędą się podczas tegorocznej edycji Nocy Biologów na UW.

 

Cykl wirtualnych spotkań otworzy 13 stycznia transmisja ze studia Wydziału Biologii UW, podczas której poruszony zostanie ogólnopolski temat Nocy Biologów „Woda – źródła życia – teraźniejszość i przyszłość”. Pozostałe wydarzenia odbywać się będą w ramach paneli: „Pantha Rei” i „Przyszłość dzieje się teraz” (14 stycznia) oraz „Biologiczne różności” i „Warsztat pracy biologa” (15 stycznia).

 

Wszystkie wydarzenia odbędą się zdalnie – w czasie rzeczywistym lub zostaną udostępnione w formie nagrań na kanale YouTube Wydziału Biologii UW.

 

Do transmitowanych spotkań można dołączać do momentu wyczerpania miejsc na platformie ZOOM lub profilu Nocy Biologów na Facebooku.

 

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie Nocy Biologów >>