Drużyna z Uniwersytetu Warszawskiego zwyciężyła w 22. Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym. W tym roku zawody odbyły się 28 października w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Do tej pory we wszystkich krajowych mistrzostwach wygrywali zawodnicy z UW.

 

Drużyna w składzie: Kamil Dębowski, Mateusz Radecki i Marek Sommer zajęła pierwsze miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym (AMPPZ). Zawodnicy z UW rozwiązali 11 z 13 zadań przygotowanych przez organizatorów.

 

 

Wicemistrzem Polski został zespół z Uniwersytetu Jagiellońskiego, który rozwiązał 8 zadań. Taką samą liczbę zadań rozwiązały drużyny z Uniwersytet Wrocławskiego i zespół z Uniwersytetu Warszawskiego reprezentowany przez Jakuba Bogutę, Patryka Czajkę i Karola Farbisia. Na piątym miejscu uplasował się kolejny zespół z UW złożony z Macieja Hołubowicza, Konrada Paluszka oraz Jana Tabaszewskiego.

 

Do tegorocznej rywalizacji Uniwersytet Warszawski wystawił dziewięć drużyn wyłonionych w wewnętrznych eliminacjach. Aż sześć z nich znalazło się w pierwszej dziesiątce najlepszych zespołów. Te drużyny wezmą udział w listopadowych Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej w Zagrzebiu, które są przepustką do przyszłorocznych światowych finałów ACM ICPC w Pekinie.

 

Opiekę nad drużynami z UW sprawują prof. Krzysztof Diks oraz prof. Jan Madey z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki. Zespoły przygotowywane są przez doktorantów z UW: Adama Karczmarza, Tomasza Kociumakę i Marcina Smulewicza.

 

Więcej informacji o zawodach we Wrocławiu