Studenci UW zajęli drugie miejsce w krajowym finale najbardziej prestiżowego konkursu z zakresu finansów na świecie – „CFA Institute Research Challenge”.

 

Organizowany od 2007 roku konkurs polega na sporządzeniu raportu analitycznego na temat wybranej spółki, jego prezentacji oraz obrony przed jury, w skład którego wchodzą specjaliści z rynku finansowego.

 

Wicemistrzowska drużyna składała się z reprezentantów kilku uniwersyteckich wydziałów. Międzykierunkowe Studia Ekonomiczno-Menedżerskie reprezentowali Maciej Krawczyk i Piotr Cymcyk, Wydział Zarządzania – Tomasz Wojtyński i Marcin Morga, a Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW – Adrian Pietrzykowski.

 

Studenci przez trzy miesiące pracowali nad reportem firmy Netia S.A. Projekt zaprezentowali podczas ogólnopolskiego finału, który odbył się w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

– Niewątpliwy sukces naszego zespołu to efekt bardzo ciężkiej pracy każdego ze studentów. Po pierwsze każdy z nich musiał wykazać się umiejętnością pracy zespołowej, wiedzą praktyczną z zakresu finansów i analiz ekonomicznych, a także  umiejętnością prezentacji w języku angielskim – mówił dr Andrzej Rutkowski, opiekun drużyny.

 

Pierwsze miejsce i przepustkę do kolejnego etapu konkursu zdobyła drużyna z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

 

Instytut CFA jest międzynarodową organizacją non-profit skupiającą ponad 110 tys. przedstawicieli branży finansowej w ponad 135 krajach. Instytut wykorzystuje rezultaty prac czołowych naukowców oraz prowadzi własne badania w dziedzinie finansów.