Kamila Łyczek z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW została jedną z dziesięciorga finalistów tegorocznej edycji konkursu FameLab. Zwycięzcę poznamy 13 maja.

W Centrum Nauki Kopernik odbył się półfinał konkursu dla popularyzatorów nauki. Uczestnicy mieli trzy minuty, aby zaprezentować swoje badania i zainteresować nimi publiczność. Wśród 25 półfinalistów – m.in. biologów, fizyków, matematyków i popularyzatorów, którzy łączą różne dziedziny badań, np. prawo i IT – były dwie osoby z UW.

 

Na podstawie werdyktu jury do finałowej dziesiątki przeszła Kamila Łyczek, doktorantka na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW, która bada teorię sterowania i gry dynamiczne. Zajmuje się również popularyzacją nauki – prowadzi m.in. zajęcia na Uniwersytecie Dzieci, jest też redaktorką popularnonaukowego miesięcznika „Delta”.

 

Jurorzy – prof. Jerzy Bralczyk (UW), prof. Magdalena Fikus (PAN), dr hab. Piotr Sułkowski (UW) i Irena Cieślińska (CNK) – w półfinale oceniali jasność przekazu, zawartość merytoryczną i charyzmę, z jaką występujący nawiązywali kontakt z publicznością.

 

Finał konkursu FameLab odbędzie się 13 maja.

FameLab Poland to polska edycja międzynarodowego konkursu dla naukowców na licencji Cheltenham Science Festival. W Polsce organizują go wspólnie Centrum Nauki Kopernik i British Council.