20 kwietnia w Sali Senatu Pałacu Kazimierzowskiego odbędzie się wykład prof. Sahiby Gafarovej, Marszałek Parlamentu Republiki Azerbejdżanu.

Prof. Sahiba Gafarova jest absolwentką filologii rosyjskiej i angielskiej Uniwersytetu Języków Azerbejdżanu. W latach 2004–2020 pełniła funkcję prorektor ds. współpracy międzynarodowej Bakijskiego Uniwersytetu Słowiańskiego. W ramach stypendium Fulbrighta pracowała również w Institute for Women’s and Gender Studies Uniwersytetu Michigan. Na forum Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy przewodniczyła podkomisjom ds. równości płci, rasizmu i ksenofobii. Jest wieloletnią deputowaną parlamentu Azerbejdżanu, a od 2020 roku przewodniczy jego pracom jako marszałek.

W trakcie wizyty 20 kwietnia na Uniwersytecie Warszawskim prof. Gafarova wygłosi wykład pt. „Dialogue and solidarity: Azerbaijan’s vision for cooperation and development”, podczas którego omówi perspektywę Azerbejdżanu na kwestie współpracy i rozwoju. Wydarzenie odbędzie się w Sali Senatu Pałacu Kazimierzowskiego o godz. 12.15.

Rejestracja na wykład odbywa się mailowo pod adresem: potwierdzenie(at)uw.edu.pl do wyczerpania miejsc.