Rekrutacja na kursy Uniwersytetu Otwartego rozpoczęła się 12 marca. Na kilka kursów miejsca się już wypełniły.

 

UO UW jest najstarszym i największym w Polsce uniwersytetem otwartym. Na oferowane przez jednostkę zajęcia zapisywać mogą się wszyscy, którzy ukończyli 16 lat. Górnej granicy wieku nie ma. Rekrutacja uruchamiana jest trzy razy w roku. W każdym z semestrów kursanci wypełniają ok. 6 tys. miejsc.

 

Dlaczego warto spróbować? Zajęcia prowadzone przez UO wyróżniają dwie rzeczy. Po pierwsze, kursy prowadzą uniwersyteccy wykładowcy. Po drugie, zajęcia są oparte na autorskich programach.

 

Nowe propozycje

 

Kursy obejmują sześć dziedzin: języki i narody; kultura i sztuka; człowiek i społeczeństwo; biznes, gospodarka i prawo; człowiek i środowisko; nauka i technika. Podczas marcowej rejestracji dostępnych jest sto nowości, wśród nich m.in.:

  • Francuski w 2 i pół miesiąca? Oui! Intensywny kurs języka francuskiego i kultury Francji dla początkujących,
  • Nie bądź ofiarą mody – o trendach w modzie XX wieku po angielsku,
  • Etyka w biznesie,
  • Negocjacje – sztuka komunikacji i rozwiązywania konfliktów,
  • Webmaster w praktyce – tworzenie skutecznych stron internetowych na bazie WordPress.

Zapisy

 

To ostatnia rekrutacja w tym roku akademickim, w której dostępne będą też intensywne kursy letnie. Pierwsze zajęcia rozpoczynają się w kwietniu. Żeby wziąć udział w rekrutacji, należy na stronie www.uo.uw.edu.pl założyć konto słuchacza i po zalogowaniu się do internetowego systemu, wybrać odpowiednie kierunki z listy.

 

Zapisywać można się też osobiście w siedzibie Uniwersytetu Otwartego (Krakowskie Przedmieście 24, pok. nr 13). Liczy się kolejność zgłoszeń.

 

Większość zajęć trwa 30 godzin i kosztuje od 200 do 290 zł za cały kurs (do 10 zł za godzinę).

 

Więcej o Uniwersytecie Otwartym UW