Wystawa roślin mięsożernych i historyczna gra terenowa czeka na wszystkich, którzy w najbliższych dniach odwiedzą Ogród Botaniczny UW.

13-15 maja, godz. 10.00 – wystawa roślin mięsożernych w szklarniach. Zwiedzający będą mogli zobaczyć kilkadziesiąt gatunków i odmian roślin mięsożernych, będzie można również zasięgnąć porad specjalistów, którzy podpowiedzą, jak uprawiać te drapieżne rośliny. Wystawie towarzyszyć będzie prelekcja „Tajniki uprawy roślin drapieżnych” (14 i 15 maja) oraz warsztaty „Jak oswoić mięsożerne rośliny?” (13 maja).

 

14 maja Ogród Botaniczny będzie otwarty podczas Nocy Muzeów. W tym roku dla zwiedzających przygotowano grę terenową „Ogrodowe historie od kuchni”. Będzie można przejść ścieżkami historii, które wydarzył się na terenie ogrodu. Uczestników poprowadzą rośliny, zarówno te pamiętające założycieli ogrodu, jak i posadzone w ostatnich latach. Podczas gry będzie można m.in. dowiedzieć się, co o ogrodzie pisały XIX-wieczne kroniki kryminalne, co robi w tym miejscu kamień węgielny pod budowę Świątyni Opatrzności, co działo się w nim podczas II wojny światowej i skąd pochodziły ananasy na stół króla Stanisława Augusta.

 

Gra rozpocznie się o godz. 21.00.

 

Szczegółowe informacje dotyczące wszystkich wydarzeń i zwiedzania można znaleźć na stronie Ogrodu Botanicznego UW.

Otwarty jest również ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej przy ulicy Dobrej na Powiślu. To miejsce, w którym mogą odpocząć nie tylko studenci i pracownicy. Na dach biblioteki mogą wejść, wszyscy, którzy chcą zobaczyć Warszawę z nieco wyższej i roślinnej perspektywy. Ogród dachowy BUW-u – tak jak Ogród Botaniczny – będzie można zwiedzać do końca października. Szczegółowe informacje na stronie Biblioteki Uniwersyteckiej.