XVI Międzynarodowy Kongres Numizmatyczny odbędzie się za 4 lata. Współorganizuje go UW. Już teraz trwa konkurs na logo tej konferencji.

– Uniwersytet Warszawski organizuje za 4 lata Światowy Kongres Numizmatyczny, w którym wezmą udział obok naukowców i muzealników, przedstawiciele banków i mennic z całego świata. Nigdy dotąd nie odbywał on się w krajach Europy Środkowo-Wschodniej – opisuje prof. Aleksander Bursche z Instytutu Archeologii UW.

 

Organizatorzy kongresu ogłosili konkurs na logo zjazdu. Mogą w nim brać udział amatorzy i zawodowi plastycy. Swoje projekty muszą przesłać do 29 września.

 

W skład komisji konkursowej weszli m.in. prof. Lech Majewski z Katedry Komunikacji Wizualnej na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz kustosz Mariusz Knorowski, kurator Muzeum Plakatu w Wilanowie.

 

Dla laureatów przewidziano jedną nagrodę pierwszego stopnia wynoszącą 4 tys. zł oraz dwie nagrody drugiego stopnia w wysokości po tysiąc zł każda.

 

Wyniki konkursu poznamy 30 października.

 

Organizatorami XVI Międzynarodowego Kongresu Numizmatycznego, który odbędzie się 20-25 września 2021 roku w Warszawie są: Uniwersytet Warszawski, Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Narodowe w Krakowie oraz Polskie Towarzystwo Numizmatyczne, a patronuje mu Narodowy Bank Polski.