Ekonomia, prawo i lingwistyka to najbardziej oblegane kierunki studiów na Uniwersytecie Warszawskim w rekrutacji na rok akademicki 2014/2015. Znamy statystyki.

 

Punktualnie o godz. 14 poznaliśmy nazwiska kandydatów zakwalifikowanych na studia na UW. Teraz wystarczy, że złożą dokumenty i będą mogli mówić, że zostali przyjęci na studia.

 

Z cząstkowych danych wynika, że najwięcej kandydatów było na ekonomię I stopnia – prawie 3 tys. osób. Limit wynosi na tym kierunku 210 miejsc. Drugim najbardziej obleganym kierunkiem było prawo na studiach jednolitych magisterskich. O przyjęcie starało się prawie 2 tys. maturzystów. Limit wynosi tu 400 miejsc. Finanse, rachunkowość i ubezpieczenia I stopnia to kolejny z najpopularniejszych wśród maturzystów kierunków. O przyjęcie ubiegało się ponad 1,8 tys. osób, a limit miejsc wynosi 200.

 

Najwięcej kandydatów na miejsce było na lingwistyce stosowanej I stopnia (gdzie językiem wiodącym jest angielski, a języka włoskiego można uczyć się od podstaw). O jedno miejsce walczyły prawie 22 osoby. O miejsce na sinologii I stopnia starało się 19 osób. Podobnie na Międzykierunkowych Studiach Ekonomiczno-Menedżerskich I stopnia.

 

Przy tworzeniu list rankingowych pod uwagę były brane punkty uzyskane z trzech obowiązkowych przedmiotów: matematyki, języka polskiego i obcego. Dodatkowo na niektórych kierunkach liczyły się jeszcze wyniki z jednego lub dwóch przedmiotów.

 

O tym, czy kandydat dostał się na studia dowie się przede wszystkim ze swojego konta w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów. Tradycyjne listy wywieszane będą też na poszczególnych wydziałach.

 

Osoby zakwalifikowane powinny złożyć stosowne dokumenty. Na niektórych kierunkach będą przeprowadzane egzaminy ustne.