„Urban Regulations and Political Memory: Towards understanding Spatio-Temporal aspects of Urban Development” to jeden z pierwszych interdyscyplinarnych kursów Sojuszu 4EU+ w formule online. Skierowany jest przede wszystkim do studentów historii, geografii i studiów regionalnych, prawa i administracji, socjologii oraz nauk politycznych i stosunków międzynarodowych. Zapisy trwają do 30 września.

„Urban Regulations and Political Memory: Towards Understanding Spatio-Temporal aspects of Urban Development” (UNREAD) to międzynarodowy, interdyscyplinarny kurs organizowany przez trzy uczelnie członkowskie Sojuszu 4EU+: Uniwersytet Warszawski (koordynator), Uniwersytet w Mediolanie i Uniwersytet Karola w Pradze.

Podczas zajęć poruszone zostaną m.in. kwestie związane z czynnikami zmian urbanistycznych, rozwojem inteligentnych miast oraz interdyscyplinarnymi metodologiami badań urbanistycznych. Kurs jest realizowany w ramach projektu edukacyjnego dotyczącego zmian warunków rozwoju smart cities w Czechach, Polsce i we Włoszech, biorąc pod uwagę trzy wymiary: przeszłość (historia), teraźniejszość (prawo) i przyszłość (geografia). Szczególny nacisk zostanie położony na zintegrowane i interdyscyplinarne podejście obrazujące złożoność nowych ośrodków miejskich, w których rozwój nieruchomości musi uwzględniać ochronę środowiska oraz historię i dziedzictwo społeczności lokalnej.

Kurs, w języku angielskim i formule online, będzie współprowadzony przez wykładowców z UW, Uniwersytetu Karola w Pradze i Uniwersytetu Mediolańskiego. Z UW wykładowcami będą: dr Piotr Okniński z Wydziału Historii, dr Karolina Wojciechowska z Wydziału Prawa i Administracji oraz dr Sylwia Dudek-Mańkowska dr Mirosław Grochowski z Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych.

Zajęcia są przede wszystkim skierowane do studentów wydziałów: Historii, Prawa i Administracji, Geografii i Studiów Regionalnych, Socjologii, Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych, ale z racji interdyscyplinarnego charakteru kursu zgłoszenia są także przyjmowane od studentów innych wydziałów/kierunków, którzy odpowiednio umotywują chęć udziału w kursie.

• Termin nadsyłania zgłoszeń: 30 września 2021 r.
  • Termin rozpoczęcia zajęć: 6 października 2021 r.

Studenci nie ponoszą żadnych kosztów z tytułu uczestnictwa w kursie.

Więcej informacji na temat kursu znajduje się na stronie Sojuszu 4EU+>>