Do 12 września można zapisać się na kurs „Omics Data Science – Bioinformatyka i Analiza Wielkoskalowych Danych Biomedycznych”. To wspólna inicjatywa Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW i Instytutu Matki i Dziecka. Kurs przygotowuje do efektywnej analizy danych omicznych wykorzystywanych w genetyce medycznej.

Nauki omiczne to dyscypliny, których zadaniem jest wyjaśnienie biologiczno-chemicznych zasad funkcjonowania organizmu przy użyciu nowoczesnych metod chemicznych i metod biologii molekularnej.

 

Kurs skierowany jest zarówno do informatyków, jak i specjalistów z dziedziny biologii, chemii, matematyki, medycyny oraz dziedzin pokrewnych (biotechnologii, genetyki czy kryminalistyki), którzy interesują się Data Science i chcą rozwinąć wiedzę dotyczącą bioinformatyki oraz analizy wielkoskalowych danych biomedycznych.

 

Wykłady oraz zajęcia praktyczne z Omics Data Science będą prowadzone przez specjalistów z całej Polski.

 

Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Dwie pierwsze edycje kursu są finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu „Choroby genetycznie uwarunkowane – edukacja i diagnostyka (EDUGEN)”.

 

Więcej informacji