Prelekcje na temat różnych kultur, spotkania z obcokrajowcami, degustacja potraw z odległych zakątków świata – to wszystko stanie się częścią „Cultural Hot Spot UW”. 17 maja kampus główny UW odkryje przed zwiedzającymi wielokulturowe oblicze uczelni poprzez „Miasteczko na styku kultur”. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Na UW studiuje ponad 4,7 tys. cudzoziemców. „Cultural Hot Spot UW” to jednodniowe święto, którego ideą jest bliższe przedstawienie ich kultur oraz zwyczajów. W rozstawionym na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu „Miasteczku na styku kultur” będzie można wziąć udział w warsztatach, dyskusjach oraz spotkaniach z przedstawicielami studenckich organizacji i obcokrajowcami studiującymi na UW. Podczas zaplanowanych pokazów i debat zaprezentowane zostaną m.in. kultury Chin, Bhutanu, Japonii, Wietnamu, Rwandy, Nigerii, Turcji, Hiszpanii, Ukrainy czy Białorusi.

 

Częścią „Cultural Hot Spot UW” będą również prelekcje poświęcone takim tematom jak wolontariat międzynarodowy i sposoby na podróżowanie. W strefie gastronomicznej zaś przygotowane zostaną dania charakterystyczne dla kuchni z różnych stron świata.

 

Organizatorami wydarzenia są Samorząd Studentów UW, Welcome Point i Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu UW. „Cultural Hot Spot UW – Miasteczko na styku kultur” będzie miało miejsce 17 maja w godz. 10.30-18.00 na dziedzińcu głównym przy Krakowskim Przedmieściu. Prelekcje i spotkania z autorami odbędą się w Gmachu Audytoryjnym (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28).

Adaptacji obcokrajowców na UW służą też inne inicjatywy podejmowane przez uniwersyteckie jednostki. Więcej na ten temat można przeczytać w piśmie uczelni UW nr 2(90).