Do 10 marca jednostki UW mogą ubiegać się o środki na organizację doktoranckich szkół letnich w trybie stacjonarnym, hybrydowym lub zdalnym. To ostatnia edycja konkursu na organizację takich szkół w ramach Programu zintegrowanych działań na rzecz rozwoju Uniwersytetu Warszawskiego (ZIP).

Zgłoszone w konkursie szkoły letnie mogą być organizowane samodzielnie przez wydziały UW lub we współpracy z innymi jednostkami lub podmiotami spoza uczelni. Mogą być prowadzone w języku polskim lub obcym, odbywać się na Uniwersytecie Warszawskim lub mieć charakter wyjazdowy. Szkoły powinny odbyć się nie później niż do końca października 2023 roku, a łączny czas zajęć powinien wynosić od 60 do 100 godzin dydaktycznych. W każdej szkole letniej musi uczestniczyć co najmniej 15 doktorantów z UW.

Przewidziany budżet na organizację szkoły na UW wynosi 65 000 zł, szkoły wyjazdowej – 85 000 zł, a szkoły organizowanej w trybie zdalnym – 68 000 zł. Ze środków programu ZIP finansowane są koszty udziału doktorantów UW. Udział osób z innych uczelni musi być finansowany z innych źródeł.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty do końca marca 2023 roku. Szczegółowe informacje o konkursie, sposobie składania dokumentów oraz regulamin konkursu są dostępne na stronie ZIP.