Uniwersytet Warszawski obchodzi w tym roku 207. urodziny. Z tej okazji 17 listopada odbędzie się koncert „Sceniczne harmonie”. Wystąpią uniwersyteckie zespoły artystyczne oraz wokalista i multiinstrumentalista Sławek Uniatowski.

Uniwersytet Warszawski został powołany na mocy edyktu Aleksandra I z 19 listopada 1816 roku. Dla uczczenia uniwersyteckiego jubileuszu co roku tradycyjnie organizowany jest Koncert Urodzinowy.

 

W tym roku z okazji urodzin uczelni wystąpią uniwersyteckie zespoły artystyczne: Chór Akademicki pod dyrekcją Iriny Bogdanovich, Teatr Hybrydy oraz Zespół Pieśni i Tańca „Warszawianka”. Gościem specjalnym wieczoru będzie wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista Sławek Uniatowski, który zaprezentuje autorski recital.

 

Koncert urodzinowy odbędzie się 17 listopada o godz. 19.00 w holu katalogowym Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie.

 

Po koncercie przewidziana jest zabawa taneczna z towarzyszeniem zespołu Sensation Band.

 

Szczegółowe informacje organizacyjne zostaną podane w późniejszym terminie.

 

Muzyczne urodziny

W wykonaniu Chóru Akademickiego usłyszymy fragmenty Adiemus, dzieła walijskiego kompozytora Karla Jenkinsa. Kompozycja nawiązuje do nurtu New Age i łączy cechy muzyki etnicznej z europejską muzyką klasyczną.

 

Teatr Hybrydy zaprezentuje program rozrywkowy się z tekstami Wojciecha Młynarskiego, Jacka Cygana i Jonasza Kofty oraz muzyką m.in. Julio Iglesiasa, Alberta Hammonda i Andrzeja Zielińskiego.

 

Zespół Pieśni i Tańca „Warszawianka” przedstawi trzy odsłony programu wprowadzające w świat tańca tradycyjnego, jazzowego i współczesnego.

 

W drugiej części koncertu wystąpi Sławek Uniatowski – wokalista, kompozytor, autor tekstów i multiinstrumentalista – który przy akompaniamencie pianisty Szymona Szczota zaprezentuje autorski recital.

Koncert Urodzinowy UW „Sceniczne harmonie”

17 listopada, godz. 19.00

hol katalogowy Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie

ul. Dobra 56/66

 

Wstęp dla wszystkich członków społeczności UW będzie możliwy za okazaniem wejściówek, których wydawanie rozpocznie się od 7 listopada w godz. 9.00–15.30, w Biurze Promocji UW (Pałac Kazimierzowski na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu, pok. nr 8). Wejściówki będą wydawane do wyczerpania limitu miejsc.