W związku z pojawiającymi się w internecie informacjami sugerującymi, że wczoraj na terenie uczelni doszło do pobicia studenta, przedstawiamy relację straży uniwersyteckiej z tego zdarzenia.

 

Jak wynika z relacji straży uniwersyteckiej, 16 maja około godz. 13 jeden ze strażników znajdujący się w pobliżu dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej został poinformowany przez przechodniów, że w uliczce pomiędzy dawną Biblioteką a budynkiem Porektorskim doszło do kłótni. Natychmiast udał się we wskazane miejsce i zastał trzech kłócących się mężczyzn. Wezwał do pomocy drugiego strażnika. Ta część kłótni, której świadkami byli strażnicy, nie odnosiła się do sporów światopoglądowych, ale kwestii osobistych. Strażnicy nie byli świadkami agresji fizycznej. Poprosili mężczyzn o uspokojenie się. Zasugerowali, żeby mężczyźni opuścili kampus dwiema różnymi bramami. Jednak zgodnie z relacją strażników mężczyźni chcieli wyjść z kampusu razem. Zostali odprowadzeni do bramy przy ul. Oboźnej i opuścili teren uczelni. Obserwował ich strażnik z bramy przy ul. Oboźnej. Nie widział żadnych agresywnych zachowań.

 

Po południu mail w tej sprawie od jednego ze studentów UW otrzymał rektor uczelni. Rektor poprosił straż uniwersytecką o zabezpieczenie nagrań z monitoringu. Jeśli zajdzie taka potrzeba, będą one udostępnione odpowiednim służbom.

 

Biuro Prasowe UW