Aż troje zagranicznych studentów z UW zostało nominowanych do finału konkursu Interstudent 2017. Głosowanie internetowe trwa do 20 lutego. W czołówce jest Seyed Mohammadreza Sadr z Iranu.

Konkurs Interstudent ma za zadanie wyłonić najlepszych zagranicznych studentów, którzy uczą się w Polsce. Nominowani obcokrajowcy są aktywni w lokalnym środowisku akademickim na płaszczyźnie kulturalnej, społecznej, ekologicznej czy sportowej. Studenci działają też na rzecz wielokulturowości i mają dobre wyniki w nauce.

 

W finale tegorocznej edycji konkursu jest 20 obcokrajowców. Troje z nich studiuje na Uniwersytecie Warszawskim.

Seyed Mohammadreza Sadr na UW studiuje psychologię. Pochodzi z Iranu. W przyszłości zamierza wyspecjalizować się w psychologii neuoropoznawczej i wykorzystywać nowe technologie w rehabilitacji neuropsychologicznej. Oprócz nauki Seyed Mohammadreza Sadr uczestniczy w licznych przedsięwzięciach studenckich, festiwalach z dziedziny kultury i sztuki, imprezach sportowych. Kandydat z UW jest nominowany w kategorii studia magisterskie.

 

Wśród nominowanych są także Anastasiya Niakrasava z Białorusi, która na UW studiuje muzykologię, oraz pochodzący z Turcji student zarządzania – Mehmet Ali Ozcobanlar. Kandydaci są nominowani w kategorii studia doktoranckie.

 

Aby zagłosować na wybranego kandydata, należy wejść na stronę Interstudent 2017 i kliknąć na jego zdjęcie.

 

Głosowanie internetowe potrwa do 20 lutego do godz. 12.00. Wyniki ogłoszone zostaną 27 lutego podczas Gali Konkursu w Krakowie towarzyszącej konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2017”.

 

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy w ramach programu „Study in Poland”.