Czy w czasie pandemii COVID-19 studenci i doktoranci poszukują informacji o koronawirusie w internecie? Z jakich stron i portali korzystają? Jak często je odwiedzają? Czy są zadowoleni z uzyskanych informacji? Odpowiedzi na te pytania przyniesie badanie, dotyczące zachowań informacyjnych i postaw wobec pandemii, które przeprowadzane jest w 40 krajach.

– Wierzymy, że badanie przyczyni się do zrozumienia jakie znaczenie mają umiejętności związane z korzystaniem z informacji zdrowotnych w Internecie w okresie zagrożenia epidemicznego – mówi prof. Mariusz Duplaga z Wydziału Nauk o Zdrowiu, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

Badanie prowadzi Zakład Promocji Zdrowia i e-Zdrowia UJCM w ramach współpracy 40 ośrodków badawczych z całego świata. Do tej pory w ankiecie internetowej wzięło udział ponad 42 tys. respondentów z innych krajów. Ankieta przeznaczona jest dla studentów studiów dziennych oraz uczestników studiów doktoranckich.

 

Kwestionariusz zawiera pytania o korzystanie z informacji dotyczących pandemii COVID-19 w internecie, postawy i zachowania zdrowotne, obawy dotyczące przyszłości oraz podstawowe informacje społeczno-demograficzne.

 

Udział w badaniu polega na jednokrotnym wypełnieniu kwestionariusza ankiety. Badanie jest anonimowe i nie wymaga podawania żadnych danych identyfikujących respondenta. Wypełnienie kwestionariusza nie powinno zająć więcej niż 15-20 minut. Ankietę można wypełnić przynajmniej do 15 października.

 

Kwestionariusz online>>