W związku z najnowszymi informacjami z dnia 12 lutego, przekazanymi przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, dotyczącymi szczepień informujemy, że Uniwersytet Warszawski przygotowuje się do rozpoczęcia procesu zapisów nauczycieli akademickich oraz innych osób prowadzących zajęcia na uczelni, którzy chcą skorzystać z możliwości zaszczepienia się przeciw COVID-19. Jak podaje MEiN, zapisy będą obejmować nauczycieli akademickich urodzonych po 31 grudnia 1955 r. Na Uniwersytecie Warszawskim uruchomiony zostanie specjalny formularz online do przyjmowania deklaracji udziału w programie szczepień.

Uczelnianym koordynatorem procesu gromadzenia danych osób chcących przystąpić do szczepienia powołanym przez Rektora jest pani Magdalena Gaczyńska, zastępca dyrektora ds. pracowniczych, e-mail: Magdalena.Gaczynska(at)adm.uw.edu.pl.

Aktualnie czekamy na wytyczne z Ministerstwa Edukacji i Nauki dotyczące zakresu danych niezbędnych do wypełnienia formularza rejestracyjnego, który zostanie udostępniony uczelniom publicznym i niepublicznym.

Kanclerz Uniwersytetu Warszawskiego

Najważniejsze informacje przekazane przez MEiN w dniu 12.02.2021 r.:

• 15 lutego (poniedziałek) OPI PIB udostępni uczelniom formularz rejestracyjny. Dane wprowadzać będą osoby upoważnione przez rektora uczelni.
  • Zestawienia uczelni będą przekazywane do NFZ, który następnie prześle je do punktów szczepień.
  • Punkty szczepień będą się kontaktować z uczelniami w celu ustalenia terminu szczepień dla danych grup nauczycieli zbiorczo z całej uczelni.
  • Rektorzy będą wybierać miejsca szczepień, według listy punktów szczepień, która zostanie przekazana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
  • Nauczyciel akademicki, który pracuje w więcej niż jednej uczelni lub współpracuje z więcej niż jedną uczelnią, może zgłosić się do zaszczepienia tylko w jednej uczelni. Ministerstwo rekomenduje tę, która jest podstawowym miejscem pracy.

Ogólne zasady dot. systemu szczepień dla nauczycieli akademickich znajdują się na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki.