12 sierpnia o godz. 14 kibicujemy Aleksandrze Jarmolińskiej z Centrum Nowych Technologii. Na olimpiadzie w Rio startuje w strzelectwie.

Aleksandra Jarmolińska na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro reprezentuje Polskę w skeecie. To odmiana strzelectwa. Zawodnik strzela do ceramicznych rzutków w kształcie dysku o średnicy 110 mm, które wyrzucają dwie maszyny. Musi oddać po kilka strzałów z ośmiu stanowisk rozmieszczonych na linii łuku pomiędzy budkami z maszynami. Kobiety strzelają do 75 razy. Na olimpiadzie używa się karabinu sportowego. W tym sporcie liczy się refleks i zdolności manualne.

 

Strzelczyni skończyła makrokierunek bioinformatyka i biologia systemów. Jest doktorantką na Międzywydziałowych Interdyscyplinarnych Studiach Doktoranckich w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych. Pracuje w Interdyscyplinarnym Laboratorium Modelowania Układów Biologicznych w Centrum Nowych Technologii. Jest bioinformatykiem. – Aleksandra Jarmolińska zajmuje się przewidywaniem struktury przestrzennej białek na podstawie ko-ewolucji par aminokwasów w sekwencji białek. Chodzi o użycie modeli statystycznych do przewidywania ko-ewolucji metodą  Direct Coupling Analysis – mówi dr Joanna Sułkowska, kierownik Laboratorium Modelowania Układów Biologicznych. – Zajmuje się także tworzeniem narzędzi do baz danych i serwerów internetowych do analizy nietrywialnych topologii w białkach.

 

Doktorantka trenuje w sekcji strzeleckiej klubu CWKS Legia Warszawa. Kilka razy brała udział w mistrzostwach świata i Europy w strzelectwie.

 

Półfinał skeetu kobiet zacznie się 12 sierpnia o godz. 20. Potem odbędą się rozgrywki finałowe.