Uniwersytet Warszawski uzyskał ponad 3,5 mln zł na konserwację i modernizację zabytkowych budynków Ogrodu Botanicznego. Dzięki temu stworzone zostanie Centrum Edukacyjno-Kulturalne.

Część historycznych zabudowań Ogrodu Botanicznego oraz pomieszczeń, które kiedyś zajmowały zakłady naukowe zostanie zmodernizowana i przeznaczona na pomieszczenia dla Centrum Edukacyjno-Kulturalnego.

W ośrodku będą mieściły się m.in. pracownie, w których prowadzone będą warsztaty popularyzujące naukę wśród dzieci i młodzieży, sale wykładowe i ćwiczeniowe nie tylko dla studentów UW oraz pomieszczenia dla pracowników centrum, edukatorów i wolontariuszy.

Będą się tam odbywały wystawy zbiorów i kolekcji Ogrodu Botanicznego, koncerty i inne wydarzenia kulturalne np. Festiwal Nauki czy Noc Muzeów. W ramach projektu UW zakupi też sprzęt multimedialny.

Przedsięwzięcie „Konserwacja, modernizacja i adaptacja na cele kulturalne i edukacyjne zabytkowych budynków Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego w Alejach Ujazdowskich 4 w Warszawie” jest dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.