Klub Absolwentów UW zaprasza na czwartą debatę w ramach drugiej edycji cyklu „Widoki na przyszłość”. Tytuł najbliższego spotkania to „Informować czy przekonywać. Dylematy pracy dziennikarskiej”. Uczestnicy będą starali się odpowiedzieć na takie pytania jak: czy, oglądając telewizję, Arystoteles dale uważałby, że prawda to zgodność myśli z rzeczywistością? Co sprawia, że środki masowego przekazu tak często polaryzują społeczeństwo? Jaka powinna być rola mediów informacyjnych? Czy istnieje obiektywny przekaz? Kto kształtuje kogo – media odbiorców czy odbiorcy media?

 

Wśród panelistów znajdą się:

  • Jerzy Haszczyński – absolwent filozofii na UW, od 1991 r. dziennikarz „Rzeczpospolitej”. Jest komentatorem spraw międzynarodowych. Był m.in. korespondentem w Berlinie i korespondentem wojennym. Wydał zbiór reportaży „Nie tylko pani Steinbach” (o Niemczech) i „Mój brat obalił dyktatora” (o przemianach w państwach muzułmańskich);
  • Piotr Kraśko – teatrolog i dziennikarz. Pełnił m.in. funkcję korespondenta TVP w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. W latach 2012-2016 był szefem redakcji „Wiadomości” TVP. Obecnie jest prezenterem TVN;
  • Tomasz Wołek – historyk, uczestnik wydarzeń Marca’68 i Grudnia’70. W PRL był dziennikarzem prasy sportowej, katolickiej i bezdebitowej. Założył i redagował „Solidarność Narodu” i „Politykę Polską”, był sekretarzem Klubu Myśli Politycznej „Dziekania”. Po roku 1989 pełnił funkcję redaktora naczelnego „Życia Warszawy” i „Życia”. Jest komentatorem radiowym (od 16 lat radia TOK FM) i telewizyjnym, publicystą m.in. „Polityki” i „Gazety Wyborczej”.

Moderatorem dyskusji będzie Paweł Sulik, absolwent filozofii na UW, dziennikarz radia TOK FM.

 

W wydarzeniu może wziąć udział każdy członek społeczności UW. Obowiązuje bezpłatna rejestracja.

 

Debata odbędzie się 22 stycznia w godz. 18.00-21.00 w auli dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28).

 

Szczegółowe informacje>>