26 kwietnia odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Uniwersytet Warszawy”. Wykład pt. „Z życia przepięknej płci. Obraz kobiety w karykaturze dwudziestolecia międzywojennego” wygłosi dr Piotr Kułak – absolwent Instytutu Historii Sztuki UW, Instytutu Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych UW oraz Podyplomowego Studium Muzealniczego UW; kustosz dyplomowany w Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego, członek International Council of Museums (ICOM), autor wystaw, katalogów i artykułów poświęconych rysunkowi satyrycznemu, karykaturze i grafice użytkowej; redaktor tomu Ciało w karykaturze, karykatura ciała w sztuce oraz autor monografii Nić porozumienia. Ilustracje w książkach serii „Biblioteka Jednorożca”.

Przedmiotem rozważań podczas spotkania będą polskie rysunki satyryczne dotyczące kobiet i ich życia, publikowane w wybranych czasopismach satyryczno-humorystycznych w latach 1918–1939.

Wykład rozpocznie się o godz. 17.00 w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich. Dostępna będzie również transmisja online na uniwersyteckim kanale YouTube.

Spotkanie jest częścią cyklu „Uniwersytet Warszawy”, organizowanego przez Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego (MUW), Stowarzyszenie Muzeów Uczelnianych oraz Centrum Badań nad Kulturą Warszawy UW.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie MUW >>