W nowym roku akademickim rozpoczyna się kolejny cykl debat organizowanych przez Klub Absolwentów UW „Widoki na przyszłość”.

 

Wynalazek uniwersyteckiej spółki BACTrem może oczyścić z toksyn skażony teren. Inny użyźnia glebę bez sztucznych nawozów. Medycyna przeżywa fascynację leczniczym wykorzystaniem bakterii w leczeniu wielu schorzeń. Czy czeka nas przełom w wykorzystaniu bakterii, zarówno tych wokół nas jak i tych w nas? O tym będą dyskutować uczestnicy debaty „Badania nad wykorzystaniem bakterii. Nowy impuls rozwojowy nauki i biznesu?”.

 

Moderator: Paweł Sulik, dziennikarz radia TOK FM zajmujący się problematyką społeczną i kulturalną. W swoich audycjach dużo miejsca poświęca rewolucji energetycznej, ochronie środowiska i problemom migracji. Autor programu radiowego „Los Polandos” poświęconego obcokrajowcom żyjącym w Polsce. Muzyk. Absolwent Wydziału Filozofii i Socjologii UW.

 

Paneliści:

  • prof. Magdalena Popowska – dyrektor Instytutu Mikrobiologii UW w kadencji 2016-2020,
  • dr med. Paweł Grzesiowski – doktor nauk medycznych, pediatra, wakcynolog, adiunkt w Szkole Zdrowia Publicznego CMKP w Warszawie, założyciel i dyrektor Centrum Medycyny Zapobiegawczej i Rehabilitacji oraz Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń,
  • Margit Kossobudzka – dziennikarka naukowa i medyczna, od 15 lat związana z „Gazetą Wyborczą”. Z wykształcenia mikrobiolog środowiskowy, ukończyła Wydział Biologii UW. Najchętniej pisze o profilaktyce, badaniach dotyczących wpływu stylu życia na zdrowie. Współautorka książek „Udar. Poradnik dla pacjentów i ich bliskich” i „Jak dobrze żyć z cukrzycą”.

Debata odbędzie się 23 października w godz. 18-20 w budynku Wydziału Neofilologii przy ul. Dobrej 55 (sala 3.014, III piętro).

 

Bezpłatna rejestracja:

pazdziernikowa-debata-klubu2018-2019.evenea.pl

 

Więcej informacji

klubabsolwentow.uw.edu.pl