W najbliższy weekend od godz. 19.00 do 21.00 w Ogrodzie Botanicznym UW będzie można obejrzeć iluminację rzeźby kwitnącego dziwidła olbrzymiego oraz kilka rozświetlonych pomnikowych drzew. Jest to zapowiedź nadchodzących zmian. Już wkrótce w ogrodzie zostanie zaaranżowana wyjątkowa przestrzeń, która pozwoli odkryć go na nowo.

W czerwcu, po raz pierwszy w Polsce, w Ogrodzie Botanicznym UW zakwitło dziwidło olbrzymie, czyli Amorphophallus titanum − roślina tropikalna, której okazały kwiatostan można podziwiać raz na kilka lat. Wydarzenie to przyciągnęło tłumy zainteresowanych rośliną turystów i mieszkańców Warszawy, a także zyskało rozgłos w mediach.

 

Tym razem od 17 do 19 września wieczorami w szklarni Ogrodu Botanicznego UW będzie można obejrzeć niezwykłą iluminację rzeźby przedstawiającej dziwidło. Iluminacja rzeźby rozpoczynać się będzie o godz. 19.00 i potrwa do 21.00. To zapowiedź zimowego projektu. Pierwszy raz w ponad 200-letniej historii uniwersyteckiego ogrodu będzie można odwiedzić go zimą i podziwiać jego niecodzienną aranżację. Pełną iluminację Ogrodu Botanicznego UW będzie można oglądać od 20 listopada.

 

Więcej informacji

 

Projekt iluminacji Ogrodu Botanicznego UW, źródło: OB UW.

Projekt iluminacji Ogrodu Botanicznego UW, źródło: OB UW.