W sobotę 23 kwietnia kampus przy Krakowskim Przedmieściu 26/28 odwiedziło ok. 5,5 tys. osób zainteresowanych studiami na Uniwersytecie Warszawskim. Na kandydatów czekali przedstawiciele wszystkich uczelnianych jednostek, a także uniwersyteckich biur, samorządów, kół naukowych i organizacji studenckich.

Z myślą o przyszłych studentach na Uniwersytecie Warszawskim został zorganizowany Dzień Otwarty, podczas którego można było zapoznać się z ofertą studiów oraz zasadami rekrutacji, a także odwiedzić stoiska informacyjne przygotowane przez poszczególne wydziały i jednostki. Była to też okazja do porozmawiania z przedstawicielami Samorządu Studentów i organizacji studenckich, a także osobami zaangażowanymi w działalność kół naukowych czy Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu. Na pytania kandydatów odpowiadali także pracownicy Biura ds. Rekrutacji.

 

DOKO na Ochocie

Osoby zainteresowane kierunkami ścisłymi i przyrodniczymi mogą też wziąć udział w Dniu Odkrywców Kampusu Ochota UW, podczas którego będzie można uczestniczyć w wykładach z efektownymi pokazami, samodzielnie przeprowadzić eksperymenty naukowe, a także zwiedzić laboratoria.

 

DOKO UW to wspólna inicjatywa wydziałów: Biologii, Chemii, Fizyki, Geologii oraz Matematyki, Informatyki i Mechaniki, przy współpracy: Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych, Centrum Nowych Technologii, Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych, Środowiskowego Laboratorium Ciężkich Jonów, a także Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem.

 

Spotkanie rozpocznie się w sobotę 11 czerwca o godz. 11.00 na Wydziale Fizyki UW, przy ul. Pasteura 5 w Warszawie (kampus Ochota). Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie.

 

Więcej informacji znajduje się na stronie wydarzenia >>

 

Rekrutacja na UW

Rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie na UW rozpocznie się 6 czerwca i potrwa do 5 lipca. Wyniki ogłoszone zostaną 19 lipca. Rekrutacja prowadzona jest przez system Internetowej Rekrutacji Kandydatów. Zainteresowani studiami na UW mogą zapoznać się z ofertą studiów oraz terminami i zasadami rekrutacji na rok akademicki 2022/2023, które znajdują się w systemie IRK.

 

Informacje dotyczące rekrutacji znajdują się również na stronie Biura ds. Rekrutacji UW.