9 kwietnia na UW odbędzie się Dzień Otwarty Szkół Doktorskich. Wydarzenie w całości prowadzone będzie online. Transmisja dostępna będzie w języku polskim i angielskim. Oprócz prezentacji poszczególnych szkół oraz zasad rekrutacji zaplanowano również webinar „Doktorat – szkoła życia” z serią pytań i odpowiedzi.

Dzień Otwarty Szkół Doktorskich UW to wydarzenie przeznaczone dla osób, które rozważają rozpoczęcie studiów doktorskich na Uniwersytecie Warszawskim. Na UW kształcenie doktorantów prowadzone jest w czterech szkołach doktorskich: Nauk Humanistycznych, Nauk Społecznych, Nauk Ścisłych i Przyrodniczych oraz Międzydziedzinowej Szkole Doktorskiej.

 

Podczas spotkania, które rozpocznie się 9 kwietnia o godz. 10.00, kandydatki i kandydaci będą mogli poznać ofertę Szkół Doktorskich oraz zasady rekrutacji do nich.

 

Spotkanie zostało podzielone na trzy części:

  • pierwsza część – transmitowana na kanale YouTube – będzie szansą dla każdej ze szkół doktorskich (Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych, Nauk Społecznych, Ścisłych i Przyrodniczych oraz Międzydziedzinowej Szkoły Doktorskiej) na zaprezentowanie się kandydatom. W tej części udział weźmie również prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW, a o działalności doktoranckiej opowie przewodniczący Samorządu Doktorantów UW. Formuła spotkania (rozmowa za pośrednictwem Zoom) pozwoli na zadanie pytań dotyczących procesu aplikowania;
  • druga część będzie okazją do zapoznania kandydatów z procedurą rekrutacji;
  • trzecia część będzie miała formę webinaru, przygotowanego przez Samorząd Doktorantów UW. Webinar zatytułowany „Doktorat – szkoła życia” poprowadzi prof. Andrzej Wysmołek z Wydziału Fizyki UW. Po wystąpieniu prelegenta nastąpi sesja pytań i odpowiedzi z udziałem przedstawicieli Samorządu Doktorantów UW.

 

Osoby, które chcą wziąć udział w Dniu Otwartym Szkół Doktorskich UW, powinny zarejestrować się przez formularz znajdujący się pod linkiem: https://forms.gle/xh7UGnBPfQMSuGpt7. Formularz będzie aktywny do 8 kwietnia do godz. 12.00.

Link do transmisji w języku polskim: https://youtu.be/KdSN-4F7z-w.

Link do transmisji w języku angielskim: https://youtu.be/_6zI2Dd6JUo.

Rekrutacja – zasady
  • obwieszczenie rektora UW w sprawie zasad rekrutacji do szkół doktorskich Uniwersytetu Warszawskiego,
  • zarządzenie rektora UW w sprawie ustalenia harmonogramu rekrutacji oraz zasad przeprowadzania rejestracji kandydatów do szkół doktorskich w roku akademickim 2022/2023,
  • postanowienie rektora UW w sprawie opłaty rekrutacyjnej za przeprowadzenie postępowania kwalifikacyjnego do szkoły doktorskiej na UW.

Więcej informacji znajduje się na stronie: https://irk.uw.edu.pl/pl/offer/SzD2022/units/.