25 stycznia na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się spotkanie panelowe oraz dyskusja na temat Transatlantyckiego Partnerstwa Handlowego i Inwestycyjnego negocjowanego pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską.

Głównym gościem spotkania będzie ambasador Michael Froman, członek gabinetu prezydenta Baracka Obamy, pełniący funkcję US Trade Representative.

 

Transatlantyckie Partnerstwo Handlowe i Inwestycyjne to porozumienie negocjowane pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską mające na celu utworzenie strefy wolnego handlu pomiędzy stronami, zmniejszenie różnic wynikających z odmiennych systemów regulacjach i zredukowanie barier w przepływie usług i inwestycji.

Spotkanie z Panem Ambasadorem Michaelem Fromanem będzie poświęcone omówieniu głównych zagadnień ekonomicznych i politycznych związanych z negocjacjami TTIP. W rozmowie będzie uczestniczył również moderator i dwóch panelistów. Do udziału w dyskusji zaproszeni zostaną studenci oraz zgromadzeni goście.

 

Spotkanie prowadzone będzie w języku angielskim. Rozpocznie się godzinie 11.00 w Bibliotece Uniwersyteckiej (ul. Dobra 56/66, sala 316)

 

Wstęp wolny.

Organizatorem spotkania jest Wydział Nauk Ekonomicznych UW