Informatycy z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW co roku kwalifikują się do finałów akademickich mistrzostw świata w programowaniu zespołowym. W maju wezmą udział w zawodach w Tajlandii. Najlepsi studenci otrzymali stypendia UW.

ACM International Collegiate Programming Contest (ACM-ICPC) to akademickie zawody w programowaniu zespołowym.

 

15 listopada drużyna UW wygrała XXI Akademickie Mistrzostwa Europy w Programowaniu Zespołowym. To zwycięstwo zapewniło im awans do światowych finałów. Programiści UW: Wojciech Nadara, Marcin Smulewicz oraz Marek Sokołowski, jako jedyni rozwiązali 10 z 12 zadań. W pierwszej dziesiątce zawodów znalazły się również dwie uniwersyteckie drużyny.

 

Mistrzowie programowania z UW, którzy pojadą na finały światowe do Tajlandii, spotykają się dwa razy w tygodniu na pięciogodzinnych treningach.

 

– Przeważnie rozwiązujemy zadania konkursowe z poprzednich lat. Czasami też bierzemy udział w indywidualnych konkursach internetowych – mówi Marek Sokołowski, reprezentant UW na zawodach w Tajlandii.

 

W światowych finałach Polskę reprezentować będą trzy zespoły: drużyna z Uniwersytetu Warszawskiego, a także z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

Najlepsi informatycy z trzech uczelni zostali nagrodzeni stypendium UW. Po raz piąty ufundowała je Fundacja PKO Bank Polski.