Rektor Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Alojzy Nowak, powołał Annę Wołodko na stanowisko dyrektora Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie w kadencji 2023–2028. To druga kadencja Anny Wołodko na tym stanowisku.

Zgodnie ze Statutem UW dyrektora BUW powołuje rektor spośród kandydatów wyłonionych w drodze konkursu, po zasięgnięciu opinii Senatu i rady bibliotecznej. Kadencja dyrektora trwa pięć lat.

Anna Wołodko jest absolwentką bibliotekoznawstwa i polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. W Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie pracuje od lat 90. W trakcie swojej pracy w BUW była sekretarzem naukowym, kierowała współpracą krajową i zagraniczną, a także wspierała udział pracowników biblioteki w życiu naukowym. Kierowała Oddziałem Projektów Celowych i Funduszy Zewnętrznych BUW. Uczestniczyła w licznych wyjazdach stażowych, m.in. do bibliotek w Cardiff, Glasgow, Londynie, Madrycie i Florencji.

Od 2018 roku Anna Wołodko jest dyrektorką BUW. Kieruje biblioteką główną oraz koordynuje działalność systemu biblioteczno-informacyjnego, który tworzy BUW i 37 bibliotek wydziałowych.

Druga kadencja Anny Wołodko na tym stanowisku potrwa do 2028 roku.