Dr Renata Welc-Falęciak z Wydziału Biologii została laureatką 19. polskiej edycji konkursu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki. Dr Welc-Falęciak pracuje w Zakładzie Parazytologii Instytutu Zoologii. Na co dzień zajmuje się chorobami przenoszonymi przez kleszcze.

10 października odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki. Podczas gali na Zamku Ujazdowskim w Warszawie sześć pracowniczek polskiej nauki odebrało stypendia L’Oréal i UNESCO. W tym roku ¾ wniosków o stypendium złożyły przedstawicielki nauk o życiu.

Dr Renata Welc-Falęciak zajmuje się epidemiologią chorób przenoszonych przez kleszcze. Jest współzałożycielką Laboratorium Diagnostyki Zarażeń Pasożytniczych i Odzwierzęcych „AmerLab” – spółki powstałej w wyniku współpracy badaczy z Uniwersytetu Warszawskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Program stypendialny tworzony jest przez L’Oréal Polska we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polskim Komitetem do spraw UNESCO oraz Polską Akademią Nauk.

Nazwiska wszystkich stypendystek dostępne są na profilu Twitter firmy L’Oréal.