Pierwszy z dwóch dni otwartych UW za nami. 8 kwietnia na Ochocie prezentowały się nauki ścisłe i przyrodnicze. 22 kwietnia na kampusie głównym będą wszystkie wydziały.

Rekrutacja na studia I i II stopnia rozpocznie się 5 czerwca i potrwa do 7 lipca. Kandydaci jeszcze przed rozpoczęciem rekrutacji będą mieli szansę poznać Uniwersytet podczas Dnia Otwartego, który odbędzie się 22 kwietnia na kampusie głównym UW (Krakowskie Przedmieście 26/28). Wtedy zaprezentują się wszystkie uniwersyteckie wydziały.

 

Ochota po prezentacji

Na DOKO swoje dziedziny prezentowali przedstawiciele nauk ścisłych i przyrodniczych. Przygotowano wykłady, warsztaty oraz pokazy z biologii, chemii, fizyki, geologii, informatyki i matematyki. Można było zobaczyć m.in. cyklotron, dowiedzieć się jak działa monokrystaliczny dyfraktometr rentgenowski albo w samemu nauczyć się korzystać z kriostatu.

 

W Laboratorium Fotosyntezy i Paliw Słonecznych naukowcy opowiadali o tym, jak pozyskuje się grafen, prezentowali „sztuczny liść”, czyli biohybrydową elektrodę, która pod wpływem światła wytwarza prąd (potrafi też wodór). Można było zobaczyć algi, które żyją w ekstremalnych warunkach.

 

„Biolodzy u kosmetyczki” kręcili kremy. W moździerzach ucierali eucerynę z wazeliną, gliceryną, olejem rzepakowym, roztworem boraksu i sokiem z cytryny. Wyszedł im krem rozjaśniający, wygładzający zmarszczki o właściwościach antyseptycznych, zalecany do cery tłustej.

 

Wszystkie wydziały na Krakowskim

22 kwietnia na kampusie głównym odbędzie się Dzień Otwarty na kampusie głównym. Zaprezentują się wydziały, instytuty i inne jednostki UW zajmujące się naukami humanistycznymi, społecznymi, przyrodniczymi i ścisłymi.

Więcej informacji

Na zewnątrz namiotu rozstawione będą też stoiska studenckich organizacji kulturalnych, sportowych i innych jednostek ogólnouniwersyteckich.