12 września, z okazji 30. rocznicy powołania rządu premiera Tadeusza Mazowieckiego, odbędzie się na UW debata z udziałem byłego prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Spotkanie ma charakter otwarty dla publiczności. Wydarzenie będzie transmitowane online.

Spotkanie organizuje Katedra im. Tadeusza Mazowieckiego Uniwersytetu Warszawskiego. Współorganizatorem wydarzenia jest Miasto st. Warszawa.

 

Debata poświęcona będzie aktualności przesłania premiera Mazowieckiego i jego rządu. Paneliści będą starali się wskazać, co z dziedzictwa premiera Mazowieckiego jest ważne i aktualne także dzisiaj. Spotkanie poprowadzi prof. Mirosław Wyrzykowski, przewodniczący Rady Katedry im. Tadeusza Mazowieckiego.

 

Debata odbędzie się w czwartek, 12 września w godz. 10.15-11.45 w auli dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu 26/28. Spotkanie zostało przeniesione z auli im. A. Mickiewicza w Auditorium Maximum. Debata ma charakter otwarty dla publiczności. Ze względów organizacyjnych osoby planujące uczestniczyć w wydarzeniu proszone są o zgłoszenie udziału na adres a.onyszczuk@mish.uw.edu.pl.