Jubileuszowa wystawa „Dwa stulecia. Dobry początek” zawitała do Bogoty. Kolumbijczycy mogą poznawać historię Uniwersytetu Warszawskiego od 18 maja.

Przygotowana z okazji jubileuszu dwusetlecia Uniwersytetu Warszawskiego mobilna ekspozycja „Dwa stulecia. Dobry początek” odwiedziła m.in. Sejm RP i Arequipę w Peru. Wystawa miała swoją premierę 1 października 2015 roku, w dniu inauguracji roku akademickiego, kiedy oficjalnie rozpoczęły się obchody jubileuszu.

18 maja ekspozycja została otworzona w czasie „Dni Polskich” na Uniwersytecie de La Salle w Bogocie. Przedstawia ona początki UW i dokumentuje dzisiejsze osiągnięcia naukowe wykładowców i studentów. Na wernisażu ambasador Maciej Ziętara opowiedział o tym, jak Uniwersytet wyglądał w 1816 roku i dziś. Wystawę oglądał już rektor Uniwersytetu de La Salle w Bogocie Carlos Gómez Restrepo oraz dziekan wydziału nauk ekonomicznych i społecznych Adriana López Velásquez.