Anna Korzekwa-Józefowicz kończy pracę jako rzeczniczka Uniwersytetu i kierowniczka Biura prasowego UW. Rezygnację z funkcji złożyła 28 sierpnia. Ostatni raz w roli rzeczniczki wystąpi 25 września.

Anna Korzekwa-Józefowicz wygrała konkurs na stanowisko rzecznika prasowego wiosną 2007 roku. W latach 2008-2012 wykonywała równolegle zadania rzeczniczki przewodniczącej Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, a od 2017 do sierpnia 2020 była pełnomocniczką rektora UW ds. komunikacji. Wcześniej – w latach 2000-2007 – pracowała w Biurze ds. wspomagania rozwoju UW.

– Zaczęłam pracę na Uniwersytecie jeszcze na studiach. Zakładałam, że to będzie tymczasowe zajęcie. Uniwersytet bardzo szybko stał się jednak czymś znacznie więcej niż tylko miejscem zatrudnienia – mówi odchodząca rzeczniczka Uniwersytetu.

W pierwszych latach działalności Biuro prasowe odpowiadało za media relations. Dzisiejsze Biuro [prasowe] to centrum komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej Uniwersytetu, współpracujące z różnymi interesariuszami życia społecznego. Kształtuje politykę informacyjną uczelni i inicjuje kampanie poświęcone ważnym dla uczelni tematom o zasięgu polskim i międzynarodowym.

Nazwisko nowego rzecznika prasowego Uniwersytetu powinno być znane w najbliższym czasie.

Prezentacja „Komunikacja wewnętrzna i zewnętrzna 2019/2020, Biuro Prasowe
Otwórz prezentację "Komunikajcja wewnętrzna i zewnętrzna 2019/2020, Biuro Prasowe"