Studenci uczelni zrzeszonych w konsorcjum realizującym projekt ED-AFFICHE mogą wziąć udział w ankiecie dotyczącej wizji wspólnych europejskich dyplomów studiów. Formularz otwarty jest do 22 października.

Projekt ED-AFFICHE – European Degree: Advancing, Facilitating and Fostering International Collaboration in Higher Education realizowany jest przez konsorcjum sojuszy uniwersyteckich: 4EU+ (którego członkiem jest Uniwersytet Warszawski), Una Europa, CHARM-EU, EC2U, EU-CONEXUS oraz Unite!. We współpracy z władzami centralnymi i lokalnymi oraz instytucjami zajmującymi się akredytacją przetestują one możliwości ułatwienia wydawania wspólnych dyplomów i zniesienia istniejących przeszkód wynikających z regulacji prawnych. W proces konsultacji włączone będą także europejskie ośrodki akademickie spoza konsorcjum, co pozwoli na zacieśnienie współpracy międzynarodowej i dialog z organizacjami związanymi ze szkolnictwem wyższym.

Elementem projektu jest ankieta dla studentów uczelni poszczególnych sojuszy, w której można wyrazić opinię na temat inicjatywy European Degree Label.

Wspólne europejskie dyplomy

Wspierana przez Komisję Europejską inicjatywa European Degree Label umożliwi uproszczenie procedur związanych z wydawaniem wspólnych dyplomów ukończenia studiów przez europejskie instytucje.

– Udział Uniwersytetu Warszawskiego w tym projekcie przyczynia się do realizacji jednego z celów 4EU+, jakim jest stworzenie modelu nauczania ukierunkowanego na potrzeby studentów. Co istotne, to także możliwość aktywnego wsparcia inicjatywy, jaką są wspólne, europejskie stopnie naukowe, stanowiące jeden z czterech kluczowych celów w rozwoju europejskiej nauki i edukacji – podkreślił prof. Sambor Grucza, prorektor UW ds. współpracy i spraw pracowniczych.

Wyniki ankiety umożliwią poznanie perspektywy studentów, do których inicjatywa jest bezpośrednio skierowana.

Formularz dostępny jest do 22 października >>

Więcej informacji o projekcie ED-AFFICHE można znaleźć na stronie CHARM-EU >>