Do 30 czerwca studenci, doktoranci, pracownicy oraz absolwenci Uniwersytetu Warszawskiego oraz Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego mogą zgłaszać się do letniej akademii przedsiębiorczości społecznej – PROspołeczni. Podczas tygodniowego szkolenia uczestnicy będą rozwijać – pod okiem specjalistów – swoje pomysły na projekty.

PROspołeczni to inicjatywa, która promuje przedsięwzięcia mające wpływ na życie ludzi i ich otoczenie. Studenci, doktoranci, pracownicy oraz absolwenci UW i WUM (do dwóch lat od uzyskania dyplomu), będą uczyć się od ekspertów, jak stworzyć własną firmę i jak zrealizować projekt.

 

Do udziału w akademii można zgłaszać się indywidualnie lub w zespołach dwuosobowych. Wybranych zostanie 10 projektów finałowych, których autorzy wezmą udział w tygodniowym wyjeździe szkoleniowym w Chęcinach (od 16 do 22 września).

 

Zespół, który uzyska najwyższe oceny jury podczas finałowej prezentacji, otrzyma grant w wysokości 10 tys. zł na rozwój inicjatywy społecznej.

 

Aby wziąć udział w PROspołecznych, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Uczestnictwo w programie jest bezpłatne.

 

Wydarzenie organizowane jest przez Inkubator UW oraz Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu.

 

Akademia PROspołeczni finansowana jest z programu „UW: Inicjatywy dla otoczenia”, który powstał na Uniwersytecie Warszawskim w ramach przedsięwzięcia Santander Universidades realizowanego w Polsce przez Bank Zachodni WBK.

 

Więcej informacji