Kiermasz wyrobów rękodzielniczych, papierowe zioła, lampy z grzybów i budki dla ptaków, a także warsztaty haftu eksperymentalnego to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na odwiedzających Ogród Botaniczny UW podczas festiwalu „Zbiory”. Wydarzenie obędzie się w weekend 15–16 października w Alejach Ujazdowskich 4.

Ogród Botaniczny UW organizuje wydarzenie zamykające tegoroczny sezon. Festiwal „Zbiory”, podczas którego organizatorzy przewidzieli liczne atrakcje dla odwiedzających, odbędzie się w weekend 15–16 października od godz. 10.00 do 17.00 w Alejach Ujazdowskich 4.

Pierwszego dnia festiwalu uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w warsztatach, podczas których nauczą się, jak haftować rośliny na papierze czerpanym, wyhodować lampę z grzybów czy zbudować budkę dla ptaków. Dodatkowo zorganizowane zostaną warsztaty barwierskie oraz spacery po ogrodzie i uniwersyteckich szklarniach.

Drugiego dnia odbędą się warsztaty, w czasie których prowadzący opowiedzą o cebulkach kwiatowych i przygotowaniach ogrodu do zimy, a także o różnorodności grzybów wielkoowocnikowych. Wszyscy uczestnicy będą też mogli samodzielnie upleść wianki. Na ten dzień zaplanowano także spacery, np. rodzinny spacer sensoryczny.

Dla najmłodszych miłośników przyrody Ogród Botaniczny UW przygotował tzw. Kiełki, czyli twórczą strefę działań, która będzie otwarta od godz. 11.00 do 15.00 zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Tradycyjnie też pojawią się stanowiska „obserwatora przyrody”, gdzie pod opieką Koła Naukowego Botaniki UW będzie można podglądać naturę z bliska.

Elementem festiwalu jest też kiermasz, na którym będzie można kupić wyhodowane w Ogrodzie Botanicznym UW rośliny, a także: plecione i ceramiczne wyroby rękodzielnicze, naturalne kosmetyki, drukowane tkaniny, tkane ubrania oraz ilustracje botaniczne. Będzie można też obejrzeć wystawę prac Katarzyny Marciniak pt. „Jedwab roślinami malowany”.

Goście festiwalu będą mogli obejrzeć wystawę bezpłatnie. Na warsztaty oraz do strefy dzieci obowiązuje wstęp w cenie biletu.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie wydarzenia: Festiwal Zbiory.