Trwa tydzień festiwalowy „Obrazy różnorodności kulturowej i dziedzictwa”, w czasie którego zaplanowano konferencje, wystawy, warsztaty i przegląd filmów.

Od 21 do 26 września uczestnicy festiwalu będą mogli wziąć udział w:

  • przeglądzie filmów dokumentalnych i antropologicznych (NAFA Film Festival, od 35 lat organizowany w różnych krajach Europy jako festiwal „wędrujący”, w Kinie Praha w dniach 23-25.09.2015),
  • konferencji „Antropologia wizualna i europejskie dziedzictwo kulturowe” (Muzeum Historii Żydów Polskich – 21.09, BUW – 22.09, Kino Praha – 23.09),
  • warsztatach prowadzonych przez międzynarodowych specjalistów,
  • wystawach „Różnica i różnorodność dziś. Wokół fotografii ślubnej” na dziedzińcu przed dawnym BUW-em (16-28.09),
  • pokazach filmowych i dyskusjach (Toruń, Białystok).

 

Do Warszawy przyjedzie ponad 60 specjalistów i filmowców z całego świata, by wziąć udział w wydarzeniach tygodnia festiwalowego. Udział w konferencji i warsztatach potwierdzili eksperci zajmujący się filmem dokumentalnym, antropologią wizualną oraz muzealnictwem i dziedzictwem kulturowym – m.in. prof. Michał Buchowski, prof. Barbara Kirshenblatt-Gimblett, prof. André Singer, prof. Peter Crawford, prof. Rossella Ragazzi, prof. Erica Lehrer, prof. Frode Storaas, Steef Meyknecht.

 

Festiwal organizują Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet w Bergen oraz Nordic Anthropological Film Association (NAFA) przy współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich, Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu, Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku.

 

Tydzień festiwalowy jest finansowany z funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, oraz środków krajowych i środków Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Więcej informacji

https://nafa2015.pl