Pierwsze wydanie „Pana Tadeusza”, zapisy nutowe Johanna Sebastiana Bacha albo odręczne notatki Marii Skłodowskiej-Curie będzie można zobaczyć w Bibliotece Uniwersyteckiej.

„200 obiektów na 200 lat. Nie tylko książki” – to tytuł jubileuszowej wystawy, którą przygotowała Biblioteka Uniwersytecka. Wernisaż odbędzie się 6 października o godz. 17.00 w uliczce przed Salą Wystaw BUW (ul. Dobra 56/66). Wystawa czynna będzie do 23 lutego 2017.

 

Zaprezentowanych zostanie ponad 200 obiektów z kolekcji BUW. Wśród nich będą nie tylko książki, ale też ryciny, rysunki, rękopisy, druki muzyczne, czasopisma, plakaty i wiele innych obiektów pochodzących z czasów od IX do XX wieku.

 

Na ekspozycji można będzie obejrzeć wielkoformatowe fotografie, reprodukcje i odtworzone modele najciekawszych zbiorów, których oryginały znajdują się w dostosowanych klimatycznie i zabezpieczonych pomieszczeniach gabinetów Biblioteki, a szczególnie cenne w skarbcu.

 

Wystawie towarzyszyć będą pokazy oryginałów w gabinetach zbiorów specjalnych oraz cykl środowych wykładów poświęconych badaniom nad zbiorami BUW. Dla szkół organizowane będą lekcje tematyczne.

Szczegółowe informacje na temat wystawy, pokazów, wykładów i lekcji znajdują się na stronie BUW-u.Dwieście z ponad trzech milionów – artykuł Agnieszki Kościelniak-Osiak z BUW-u, dotyczący wystawy, pismo uczelni „Uniwersytet Warszawski” nr 4 (79) 2016 Przeczytaj (pdf)