Ruszyła rejestracja na część zajęć organizowanych w ramach Dnia Odkrywców Kampusu Ochota. Wszyscy zainteresowani naukami matematyczno-przyrodniczymi będą mogli odwiedzić budynki uniwersyteckie na Ochocie oraz wziąć udział w ciekawych warsztatach, wykładach i pokazach popularnonaukowych. Wydarzenie odbędzie się 16 marca.

DOKO to wyjątkowy dzień dla miłośników zagadnień matematyczno-przyrodniczych. Uczestnicy wydarzenia będą mogli obejrzeć kampus Ochota „od kuchni”, wziąć udział w różnorodnych zajęciach z poszczególnych dziedzin nauk ścisłych oraz odwiedzić stoiska informacyjne wydziałów i innych jednostek. Na uczestników czekają również atrakcje specjalne, takie jak dyktando naukowe, pokoje odkrywców, pokaz reakcji chemicznych w ciemnościach oraz tegoroczna nowość –  panel interdyscyplinarny „Alicja w krainie nauki”.

 

Dzień otwarty na Kampusie Ochota organizowany jest już po raz piąty – w tym roku po raz pierwszy pod nową nazwą. DOKO jest wspólnym przedsięwzięciem wydziałów: Biologii; Chemii; Fizyki; Geologii; Matematyki, Informatyki i Mechaniki oraz jednostek współpracujących: Centrum Nowych Technologii; Środowiskowego Laboratorium Ciężkich Jonów; Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych; Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych,

i Międzywydziałowych Studiów Ochrony Środowiska.

 

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.00 na Wydziale Fizyki UW przy ul. Pasteura 5 i potrwa do godz. 17.00.

 

Zapisy obowiązują na warsztaty oraz część wykładów i atrakcji specjalnych. Limit miejsc na poszczególne zajęcia jest ograniczony. W przypadku niektórych zajęć organizatorzy proszą także o dodatkowe potwierdzenie udziału.

 

Rejestracja oraz wszystkie szczegóły dostępne są na stronie: doko.mimuw.edu.pl

Aktualności znajdują się również pod adresem: facebook.com/DOKOUW

 

Ramowy program dnia

 

11.00 – 12.00: Panel interdyscyplinarny „Alicja w krainie nauki”

12.15 – 13.00: Dyktando naukowe

12.15 – 17.00: Wykłady popularnonaukowe, warsztaty w laboratoriach, pokazy, pokoje odkrywców