Od kilku dni przed Pałacem Kazimierzowskim grupa obcokrajowców tańczy. Ćwiczą poloneza, który zaprezentują na zakończenie kursu języka polskiego i kultury polskiej.

 

Wakacyjny kurs organizowany jest na Uniwersytecie już od prawie 60 lat. Tym razem wzięło w nim udział ok. 170 osób z różnych zakątków świata. Na zakończenie kursu, uczestnicy przed Pałacem Kazimierzowskim na terenie kampusu głównego UW tańczą poloneza. Występ można będzie zobaczyć w najbliższy piątek, 29 sierpnia. Początek o godz. 13.30.

 

Najtrudniejsza fonetyka

 

Zajęcia trwały miesiąc. Od poniedziałku do piątku przez cztery godziny dziennie uczestnicy kursu uczyli się mówić po polsku. Niektórzy naukę języka zaczynali od podstaw. Po miesiącu nauki potrafią już po polsku przedstawić się, porozumieć w sklepie lub kinie, poradzą też sobie podczas wizyty u lekarza.

 

W grupach zaawansowanych kursanci szlifowali wymowę, bo to właśnie z fonetyką jest zazwyczaj najwięcej problemów.

 

Program kulturalny

 

Kurs to jednak nie tylko nauka języka, ale również zajęcia kulturalne. Wyświetlane są pokazy filmów polskich, odbywają się warsztaty kulinarne, wycieczki czy konwersatoria.

 

Organizatorzy starają się urozmaicać program. Z tego względu co roku wybierane są inne filmy na wieczory audiowizualne, na warsztatach muzycznych wykonuje się inne piosenki, na kulinarnych zmieniany jest jadłospis, a podczas tanecznych prezentowany jest nowy układ choreograficzny.