Zapraszamy doktorantów i doktorantki do udziału w nowym kursie e-learningowym „Podstawy wiedzy o zmianie klimatu”. Zajęcia prowadzi dr Aleksandra Kardaś, fizyczka atmosfery i współredaktorka portalu „Nauka o klimacie”.

Kurs internetowy „Podstawy wiedzy o zmianie klimatu” realizowany jest za pośrednictwem uniwersyteckiej platformy e-learningowej Kampus. Obejmuje zadania wykonywane online, spotkania online oraz interakcję pomiędzy uczestnikami.

Globalne ocieplenie i powiązany z nim kryzys ekologiczny należą do najpoważniejszych problemów współczesności. Podstawowa wiedza naukowa na ich temat jest w związku z tym zasobem przydatnym każdemu, ale szczególnie ważnym dla przyszłych dydaktyków i badaczy. Jej posiadanie umożliwia nie tylko rzetelne informowanie innych, ale też planowanie i prowadzenie badań naukowych pomagających odpowiadać na wyzwania, jakie przynosi zmiana klimatu – podkreślają autorzy kursu.

Strona przedmiotu w USOSweb >>

 

Kurs ma charakter interdyscyplinarny i obejmuje elementy wiedzy z nauk ścisłych, przyrodniczych i społecznych. Zaproszeni są doktoranci UW niezależnie od kierunku, kurs nie wymaga wcześniejszej specjalistycznej wiedzy. Kontakt w sprawie zapisów: akardas@fuw.edu.pl.