30 czerwca maturzyści poznali wyniki egzaminów. Wiele osób właśnie teraz decyduje, jaki kierunek studiów podjąć. Rekrutacja na UW trwa do 7 lipca.

Zapisy na studia na Uniwersytecie Warszawskim prowadzone są poprzez system Internetowej Rejestracji Kandydatów. Żeby wziąć udział w rekrutacji, należy założyć w IRK swoje konto, wprowadzić podstawowe dane, wybrać kierunek studiów, a następnie dokonać opłaty rekrutacyjnej (80 zł).

 

Rekrutacja krok po kroku (strona Biura ds. rekrutacji)

Film instruktażowy o tym, jak zapisać się na studia (YouTube)

 

Jak zapisać się na studia?

Podstawą kwalifikacji są wyniki egzaminów maturalnych. Brane pod uwagę są punkty uzyskane z trzech przedmiotów obowiązkowych: matematyki, języka polskiego oraz obcego, a także – w zależności od kierunku – z jednego lub dwóch przedmiotów dodatkowych. Szczegółowe opisy poszczególnych kierunków i zasad rekrutacyjnych dostępne są w katalogu kierunków na stronie IRK.

 

Na studia I stopnia i jednolite magisterskie można zapisywać się od 5 czerwca do 7 lipca. O wynikach rekrutacji kandydaci dowiedzą się 19 lipca. Informacja o zakwalifikowaniu się na studia dostępna będzie w systemie IRK.

 

Harmonogram rekrutacji 2017/2018 (pdf)