Tytuł czwartego wystąpienia w ramach tegorocznego cyklu „8 wykładów na Nowe Tysiąclecie” to „Nauka w oparach oszustw”. Jego autorem będzie specjalista w zakresie fizyki statystycznej, ciała stałego i materii skondensowanej – prof. Łukasz A. Turski. Wydarzenie odbędzie się 15 stycznia.

Prof. Łukasz Turski jest fizykiem teoretycznym, który zabiera głos także w sprawach dotyczących systemów nauczania i edukacji. Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie zawodowo związany jest z Centrum Fizyki Teoretycznej PAN. Pełnił funkcję członka rady Towarzystwa Popierania i Krzewienia Nauk. Zasiadał też w Komitecie Etyki w Nauce PAN oraz Komitecie Badań Naukowych.

 

Badacz jest autorem licznych artykułów naukowych i popularnonaukowych. Był jednym z pomysłodawców utworzenia Centrum Nauki Kopernik. Otrzymał Nagrodę im. Profesora Hugona Steinhausa za organizację pierwszego Pikniku Naukowego. Został też odznaczony Medalem Europejskiego Towarzystwa Fizycznego. W 2011 roku otrzymał Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

 

Wykład „Nauka w oparach oszustw” odbędzie się 15 stycznia o godz. 17.00 w auli dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28).

 

Nagranie wideo ze spotkania zostanie po wydarzeniu udostępnione na kanale YouTube Uniwersytetu Warszawskiego.

 

To czwarte wystąpienie w ramach tegorocznego cyklu „8 wykładów na Nowe Tysiąclecie”. Wykłady organizowane są na UW od 2000 roku. W każdym roku akademickim jest ich osiem. Prelegentami są naukowcy, politycy, osoby związane ze światem kultury i sztuki, jak również duchowni.

 

Więcej informacji o cyklu „8 wykładów na Nowe Tysiąclecie”>>