Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu poszukuje osób, które chcą zaangażować się w działania integrujące studentów z zagranicy rozpoczynających naukę na UW.

W wolontariacie wielokulturowym mogą wziąć udział studenci Uniwersytetu Warszawskiego. Obejmuje on dwa rodzaje działań:

  • konwersacje, czyli cykliczne spotkania, podczas których studenci UW uczą języka polskiego studentów z zagranicy, a w zamian studenci zagraniczni mogą poprowadzić konwersacje z angielskiego lub podstaw swojego języka ojczystego,
  • poznawanie Warszawy, które ma na celu pokazanie zagranicznym studentom miejsc wartych poznania oraz wydarzeń, które mogą być dla nich interesujące.

 

Specjalne zadania czekają na studentów bibliotekoznawstwa i biologii, którzy chcieliby opowiedzieć o praktycznych aspektach studiowania na tych kierunkach oraz pokazać studentom z zagranicy ważne miejsca w budynkach jednostek prowadzących te kierunki.

 

Wolontariat wielokulturowy na UW to możliwość wzięcia udziału w ciekawych wydarzeniach i warsztatach, a także poznania osób z różnych, niekiedy bardzo odległych, zakątków świata.

 

Pierwsze warsztaty odbędą się 11 kwietnia w godz. 15.30-17.30. Uczestnicy zajęć będą mogli poznać studentów z zagranicy i wziąć udział w ćwiczeniach rozwijających umiejętności komunikacyjne. Wolontariat potrwa od kwietnia do końca maja. Istnieje możliwość przedłużenia projektu na czerwiec.

 

Aby zostać wolontariuszem, do 9 kwietnia należy przesłać zgłoszenie na adres wolontariat(at)uw.edu.pl.

 

Szczegółowe informacje